Hakkımızda

LUDENS İleri Finansal Hizmetler ve Danışmanlık Ltd. Şti. 2014 yılının Eylül ayında kurulmuştur. Konusunda uzman ortaklar tarafından yönetilen ve İTÜ Arıteknokent’te faaliyet gösteren Ludens’in misyonu, finans alanındaki bilimsel yöntemleri pratik uygulamalara dönüştürerek hem piyasa profesyonelleri hem de bireysel yatırımcılar için kullanışlı araçlar oluşturmak ve yatırım kararlarına destek vermektir. Bireysel ve kurumsal yatırımcılar için karar destek sistemleri geliştiren bir Fintech şirketi olan Ludens’in hedefi, hizmet çeşitliliğini ve kalitesini gelişmiş piyasalardaki örnekler düzeyine ulaştırarak, bu alanda ülkemizdeki en yetkin ve hizmetleri en çok kullanılan kuruluş haline gelmektir.

Ortaklar Ve Yönetim Kadromuz

Serra Eren Sarıoğlu, Ph. D.

Yönetici Ortak

Nazli Kalfa Bas
Nazlı Kalfa Baş, Ph. D.

Yönetici Ortak

Prof. Dr. Serra Eren Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Anabilim Dalı öğretim üyelerindendir.
Lisans ve yüksek lisans düzeyinde menkul değer ve portföy yönetimi, şirket değerleme, mühendislik ekonomisi konularında dersler vermektedir. Bunun yanı sıra finansal kuruluşlarda eğitimler yürütmektedir.

Bir dönem İşletme Fakültesi Yönetim Kurulu üyeliği yapan Eren Sarıoğlu, halen İstanbul Üniversitesi Sermaye Piyasaları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin (SERPAM) genel sekreterliğini yürütmektedir. İşletme Fakültesi Dergisi’nin editörlerindendir. Risk modelleme, portföy yönetimi, varlık değerleme konularında çok sayıda çalışması olan Sarıoğlu’nun robo danışmanlık konusunda “Portföy Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar: Dijital Portföy Yönetimi ve Robo Danışmanlık” adlı bir kitabı da bulunmaktadır.

Dr. Nazlı Kalfa Baş

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Anabilim Dalı’nda yüksek lisans ve doktorasını tamamlamıştır. Çeşitli kurumlarda finansal yönetim, finansal ekonomi, sermaye piyasası ve finansal kurumlar üzerine dersler vermiştir. Portföy yönetimi ve yatırım fonlarına ilişkin çalışmaları bulunmaktadır.